Sammenlign Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW vs VinFast VF3 RWD

Sammenligning og forskjeller mellom Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW og VinFast VF3 RWD

Denne duellen står mellom Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW og VinFast VF3 RWD, to elektriske referanser med svært solide argumenter. På vekten veier den første 2493 kg unladen mot 857 kg unladen for den andre. Hvis lastekapasitet er et viktig kriterium for deg, kan du regne med 1000 l for Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW og 36 l, 285 l max for motstanderen.

Batteri og Rekkevidde : Når det gjelder energilagring, kan du forvente en kapasitet på 63.8 kWh usable hos Volkswagen, mot 18.6 kWh usable hos VinFast.

Ytelse : Mekanisk sett utvikler Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW en effekt på 100 kW (136 PS), mot bakhjulsdrift 29 kW (40 hp) for VinFast VF3 RWD. På asfalten unnagjøres 0 til 100 km/t på 12.8 sec 0-100 km/h av den første, og på 5.3s (0 - 50 km/h) av den andre. Deres respektive toppfart når 112 km/h og 100 km/h (62 mph).

Budsjett og Pris : La oss snakke om lommeboken: forvent et budsjett på rundt 660 000 kr for Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW, mot en basispris på 275 000 kr for VinFast VF3 RWD.

Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW
Fjerne
VinFast VF3 RWD
Fjerne
  Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW VinFast VF3 RWD
Lansering
Kunngjort Mars 2025 September 2024
Utgivelsesdato Mars 2025 Oktober 2024
Ytelse
Effekt 100 kW (136 PS) Bakhjulsdrift 29 kW (40 hp)
Dreiemoment 415 Nm 110 Nm (81 lb-ft)
Akselerasjon 12.8 sec 0-100 km/h 5.3s (0 - 50 km/h)
Toppfart 112 km/h 100 km/h (62 mph)
Batteri
Batterikapasitet 63.8 kWh brukbar 18.6 kWh brukbar
Batteritype Lithium-ion Li-ion LFP battery
Rekkevidde 245 km 215 km
Forbruk 260 Wh/km 8.3 kWh/100 km
Varmepumpe Ja Nei
Karosseri
Dører og seter Passenger Van, 9 seter 3 dør Hatchback, 4 seter
Dimensjoner 5450 x 1999 x 1968 mm (L x W x H) 3190 x 1679 x 1652 mm (125.6 x 66.1 x 65.0 i)
Vekt 2493 kg uten last 857 kg uten last
Bagasjeromsvolum 1000 l 36 l, 285 l max
Foran bagasjerom 0 l Nei
Skjerm
Diverse
Komfort
Diverse
Sikkerhet
Ekstra
Diverse
Pris 660 000 kr 275 000 kr

Ofte Stilte Spørsmål : Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW vs VinFast VF3 RWD

Du finner en batteripakke på 63.8 kWh usable i Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW, mens VinFast VF3 RWD er utstyrt med et batteri på 18.6 kWh usable.
Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW kan nå 100 km/t på 12.8 sec 0-100 km/h (med en effekt på 100 kW (136 PS)). På sin side utfører VinFast VF3 RWD denne øvelsen på 5.3s (0 - 50 km/h) (med bakhjulsdrift 29 kW (40 hp)).
Hvis bagasjeplass er viktig for deg, tilbyr Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW et bagasjeromsvolum på 1000 l, mens VinFast VF3 RWD tilbyr en plass på 36 l, 285 l max.
Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW tilbys til en startpris rundt 660 000 kr. Motsatt starter basisprisen for VinFast VF3 RWD rundt 275 000 kr.