Oppdag vår detaljerte sammenligning mellom Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW og dens direkte rival, Renault 4 E-Tech 150 HP 52 kWh. Når det gjelder oppbevaring, tilbyr Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW 1000 l i bagasjerommet, mens Renault 4 E-Tech 150 HP 52 kWh tilbyr 420 l, 1405 l max.
Batteri og Rekkevidde : Strømsystemet er basert på en batteripakke på 63.8 kWh usable for modellen fra Volkswagen, og 52 kWh usable for modellen fra Renault.
Ytelse : Mekanisk sett utvikler Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW en effekt på 100 kW (136 PS), mot forhjulsdrift 110 kW (150 hp) for Renault 4 E-Tech 150 HP 52 kWh. Tidene for å nå 100 km/t ligger på 12.8 sec 0-100 km/h på den ene siden, og på 8.5 sec 0-100 km/h på den andre. Deres respektive toppfart når 112 km/h og 150 km/h (93 mph).
| Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW Fjerne | Renault 4 E-Tech 150 HP 52 kWh Fjerne | |
|
|
|
|
Lansering
|
||
| Kunngjort | Mars 2025 | Oktober 2024 |
| Utgivelsesdato | Mars 2025 | 2025 |
|
Ytelse
|
||
| Effekt | 100 kW (136 PS) | Forhjulsdrift 110 kW (150 hp) |
| Dreiemoment | 415 Nm | 245 Nm (181 lb-ft) |
| Akselerasjon | 12.8 sec 0-100 km/h | 8.5 sec 0-100 km/h |
| Toppfart | 112 km/h | 150 km/h (93 mph) |
|
Batteri
|
||
| Batterikapasitet | 63.8 kWh brukbar | 52 kWh brukbar |
| Batteritype | Lithium-ion | Liquid-cooled Li-Ion NMC battery (400V type) |
| Rekkevidde | 245 km | 400 km |
| Forbruk | 260 Wh/km | |
| Varmepumpe | Ja | Ja |
|
Karosseri
|
||
| Dører og seter | Passenger Van, 9 seter | 5 dør Hatchback, 5 seter |
| Dimensjoner | 5450 x 1999 x 1968 mm (L x W x H) | 4140 x 1800 x 1570 mm (163.0 x 70.9 x 61.8 i) |
| Vekt | 2493 kg uten last | |
| Bagasjeromsvolum | 1000 l | 420 l, 1405 l max |
| Foran bagasjerom | 0 l | Nei |
|
Skjerm
|
||
| Diverse | ||
|
Komfort
|
||
| Diverse | ||
|
Sikkerhet
|
||
| Ekstra | ||
|
Diverse
|
||
| Pris | 660 000 kr | |