I dag setter vi Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW og Renault 4 E-Tech 120 HP 40 kWh opp mot hverandre for å hjelpe deg med å få en bedre oversikt. Når det gjelder masse, veier modellen fra Volkswagen 2493 kg unladen, mens den fra Renault lander på 1410 kg unladen. På den praktiske siden noterer vi et bagasjeromsvolum på 1000 l for den første, mot 420 l, 1405 l max for dens rival.
Batteri og Rekkevidde : Når det gjelder energilagring, kan du forvente en kapasitet på 63.8 kWh usable hos Volkswagen, mot 40 kWh usable hos Renault.
Ytelse : Under panseret stiger effekten til 100 kW (136 PS) for Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW, mot bakhjulsdrift 90 kW (120 hp) for modellen fra Renault. På asfalten unnagjøres 0 til 100 km/t på 12.8 sec 0-100 km/h av den første, og på 11 sec 0-100 km/h av den andre. Speedometerets nål topper ved 112 km/h for den første og ved 150 km/h (93 mph) for den andre.
| Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW Fjerne | Renault 4 E-Tech 120 HP 40 kWh Fjerne | |
|
|
|
|
Lansering
|
||
| Kunngjort | Mars 2025 | Oktober 2024 |
| Utgivelsesdato | Mars 2025 | 2025 |
|
Ytelse
|
||
| Effekt | 100 kW (136 PS) | Bakhjulsdrift 90 kW (120 hp) |
| Dreiemoment | 415 Nm | 225 Nm (166 lb-ft) |
| Akselerasjon | 12.8 sec 0-100 km/h | 11 sec 0-100 km/h |
| Toppfart | 112 km/h | 150 km/h (93 mph) |
|
Batteri
|
||
| Batterikapasitet | 63.8 kWh brukbar | 40 kWh brukbar |
| Batteritype | Lithium-ion | Liquid-cooled Li-Ion NMC battery (400V type) |
| Rekkevidde | 245 km | 300 km |
| Forbruk | 260 Wh/km | |
| Varmepumpe | Ja | Ja |
|
Karosseri
|
||
| Dører og seter | Passenger Van, 9 seter | 5 dør Hatchback, 5 seter |
| Dimensjoner | 5450 x 1999 x 1968 mm (L x W x H) | 4140 x 1800 x 1570 mm (163.0 x 70.9 x 61.8 i) |
| Vekt | 2493 kg uten last | 1410 kg uten last |
| Bagasjeromsvolum | 1000 l | 420 l, 1405 l max |
| Foran bagasjerom | 0 l | Nei |
|
Skjerm
|
||
| Diverse | ||
|
Komfort
|
||
| Diverse | ||
|
Sikkerhet
|
||
| Ekstra | ||
|
Diverse
|
||
| Pris | 660 000 kr | |