Sammenlign Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW vs Nio ET5 Touring Standard Range

Sammenligning og forskjeller mellom Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW og Nio ET5 Touring Standard Range

I dag setter vi Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW og Nio ET5 Touring Standard Range opp mot hverandre for å hjelpe deg med å få en bedre oversikt. Når det gjelder masse, veier modellen fra Volkswagen 2493 kg unladen, mens den fra Nio lander på 2265 kg unladen, 2730 kg gross. Hvis lastekapasitet er et viktig kriterium for deg, kan du regne med 1000 l for Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW og 450 l, 1300 l max for motstanderen.

Batteri og Rekkevidde : Strømsystemet er basert på en batteripakke på 63.8 kWh usable for modellen fra Volkswagen, og 70.7 kWh usable, 75 kWh total for modellen fra Nio.

Ytelse : Når det gjelder den elektriske motoren, yter modellen fra Volkswagen 100 kW (136 PS), mens Nio ET5 Touring Standard Range tilbyr firehjulsdrift 360 kW (489 hp). På asfalten unnagjøres 0 til 100 km/t på 12.8 sec 0-100 km/h av den første, og på 4 sec 0-100 km/h av den andre. Til slutt ligger toppfarten på henholdsvis 112 km/h og 200 km/h (124 mph).

Budsjett og Pris : La oss snakke om lommeboken: forvent et budsjett på rundt 660 000 kr for Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW, mot en basispris på 638 000 kr for Nio ET5 Touring Standard Range.

Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW
Fjerne
Nio ET5 Touring Standard Range
Fjerne
  Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW Nio ET5 Touring Standard Range
Lansering
Kunngjort Mars 2025 Juni 2023
Utgivelsesdato Mars 2025 Oktober 2023
Ytelse
Effekt 100 kW (136 PS) Firehjulsdrift 360 kW (489 hp)
Dreiemoment 415 Nm 700 Nm (516 lb-ft)
Akselerasjon 12.8 sec 0-100 km/h 4 sec 0-100 km/h
Toppfart 112 km/h 200 km/h (124 mph)
Batteri
Batterikapasitet 63.8 kWh brukbar 70.7 kWh brukbar, 75 kWh total
Batteritype Lithium-ion Li-ion LFP & NCM (400V type)
Rekkevidde 245 km 435 km
Forbruk 260 Wh/km 16.2 kWh/100 km
Varmepumpe Ja Ja
Karosseri
Dører og seter Passenger Van, 9 seter 5 dør touring, 5 seter
Dimensjoner 5450 x 1999 x 1968 mm (L x W x H) 4790 x 1960 x 1499 mm (188.6 x 77.2 x 59.0 i)
Vekt 2493 kg uten last 2265 kg uten last, 2730 kg brutto
Bagasjeromsvolum 1000 l 450 l, 1300 l max
Foran bagasjerom 0 l Nei
Skjerm
Diverse
Komfort
Diverse
Sikkerhet
Ekstra 32000 Nm/degree torsional stiffness
Diverse
Pris 660 000 kr 638 000 kr

Ofte Stilte Spørsmål : Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW vs Nio ET5 Touring Standard Range

Du finner en batteripakke på 63.8 kWh usable i Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW, mens Nio ET5 Touring Standard Range er utstyrt med et batteri på 70.7 kWh usable, 75 kWh total.
Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW kan nå 100 km/t på 12.8 sec 0-100 km/h (med en effekt på 100 kW (136 PS)). På sin side utfører Nio ET5 Touring Standard Range denne øvelsen på 4 sec 0-100 km/h (med firehjulsdrift 360 kW (489 hp)).
Hvis bagasjeplass er viktig for deg, tilbyr Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW et bagasjeromsvolum på 1000 l, mens Nio ET5 Touring Standard Range tilbyr en plass på 450 l, 1300 l max.
Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW tilbys til en startpris rundt 660 000 kr. Motsatt starter basisprisen for Nio ET5 Touring Standard Range rundt 638 000 kr.