Sammenlign Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW vs Nio EL8 Standard Range

Sammenligning og forskjeller mellom Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW og Nio EL8 Standard Range

I dag setter vi Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW og Nio EL8 Standard Range opp mot hverandre for å hjelpe deg med å få en bedre oversikt. Når det gjelder oppbevaring, tilbyr Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW 1000 l i bagasjerommet, mens Nio EL8 Standard Range tilbyr 552 l.

Batteri og Rekkevidde : Når det gjelder energilagring, kan du forvente en kapasitet på 63.8 kWh usable hos Volkswagen, mot 75 kWh total hos Nio.

Ytelse : Når det gjelder den elektriske motoren, yter modellen fra Volkswagen 100 kW (136 PS), mens Nio EL8 Standard Range tilbyr firehjulsdrift 480 kW (653 hp). Under akselerasjon klarer Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW 0-100 km/t på 12.8 sec 0-100 km/h, en øvelse som Nio EL8 Standard Range utfører på 4.1 sec 0-100 km/h. Speedometerets nål topper ved 112 km/h for den første og ved 200 km/h (124 mph) for den andre.

Budsjett og Pris : Når det gjelder budsjettet, starter Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW rundt 660 000 kr. Til sammenligning ligger startprisen for Nio EL8 Standard Range på 880 000 kr.

Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW
Fjerne
Nio EL8 Standard Range
Fjerne
  Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW Nio EL8 Standard Range
Lansering
Kunngjort Mars 2025 Juni 2024
Utgivelsesdato Mars 2025 September 2024
Ytelse
Effekt 100 kW (136 PS) Firehjulsdrift 480 kW (653 hp)
Dreiemoment 415 Nm 850 Nm (627 lb-ft)
Akselerasjon 12.8 sec 0-100 km/h 4.1 sec 0-100 km/h
Toppfart 112 km/h 200 km/h (124 mph)
Batteri
Batterikapasitet 63.8 kWh brukbar 75 kWh total
Batteritype Lithium-ion Liquid-cooled Li-ion
Rekkevidde 245 km 390 km
Forbruk 260 Wh/km 21.2 kWh/100 km
Varmepumpe Ja Ja
Karosseri
Dører og seter Passenger Van, 9 seter 5 dør SUV, 6 seter
Dimensjoner 5450 x 1999 x 1968 mm (L x W x H) 5099 x 1989 x 1750 mm (200.7 x 78.3 x 68.9 i)
Vekt 2493 kg uten last
Bagasjeromsvolum 1000 l 552 l
Foran bagasjerom 0 l Nei
Skjerm
Diverse bak 6.6" Berøringsskjerm med multi-function control
Komfort
Diverse 5-zone climatronic
Sikkerhet
Ekstra Fremover recording camera (2160p), 39400 Nm/degree torsional stiffness
Diverse
Pris 660 000 kr 880 000 kr

Ofte Stilte Spørsmål : Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW vs Nio EL8 Standard Range

Du finner en batteripakke på 63.8 kWh usable i Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW, mens Nio EL8 Standard Range er utstyrt med et batteri på 75 kWh total.
Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW kan nå 100 km/t på 12.8 sec 0-100 km/h (med en effekt på 100 kW (136 PS)). På sin side utfører Nio EL8 Standard Range denne øvelsen på 4.1 sec 0-100 km/h (med firehjulsdrift 480 kW (653 hp)).
Hvis bagasjeplass er viktig for deg, tilbyr Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW et bagasjeromsvolum på 1000 l, mens Nio EL8 Standard Range tilbyr en plass på 552 l.
Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW tilbys til en startpris rundt 660 000 kr. Motsatt starter basisprisen for Nio EL8 Standard Range rundt 880 000 kr.