Oppdag vår detaljerte sammenligning mellom Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW og dens direkte rival, Kia EV4 hatchback Standard Range FWD. Når det gjelder oppbevaring, tilbyr Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW 1000 l i bagasjerommet, mens Kia EV4 hatchback Standard Range FWD tilbyr 435 l.
Batteri og Rekkevidde : Når det gjelder energilagring, kan du forvente en kapasitet på 63.8 kWh usable hos Volkswagen, mot 58.3 kWh total hos Kia.
Ytelse : Når det gjelder den elektriske motoren, yter modellen fra Volkswagen 100 kW (136 PS), mens Kia EV4 hatchback Standard Range FWD tilbyr forhjulsdrift 150 kW (204 hp). Tidene for å nå 100 km/t ligger på 12.8 sec 0-100 km/h på den ene siden, og på 7.4 sec 0-100 km/h på den andre. Til slutt ligger toppfarten på henholdsvis 112 km/h og 170 km/h (106 mph).
| Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW Fjerne | Kia EV4 hatchback Standard Range FWD Fjerne | |
|
|
|
|
Lansering
|
||
| Kunngjort | Mars 2025 | Februar 2025 |
| Utgivelsesdato | Mars 2025 | 2026 |
|
Ytelse
|
||
| Effekt | 100 kW (136 PS) | Forhjulsdrift 150 kW (204 hp) |
| Dreiemoment | 415 Nm | |
| Akselerasjon | 12.8 sec 0-100 km/h | 7.4 sec 0-100 km/h |
| Toppfart | 112 km/h | 170 km/h (106 mph) |
|
Batteri
|
||
| Batterikapasitet | 63.8 kWh brukbar | 58.3 kWh total |
| Batteritype | Lithium-ion | Li-Ion NCM (400V type) |
| Rekkevidde | 245 km | 410 km |
| Forbruk | 260 Wh/km | |
| Varmepumpe | Ja | Ja |
|
Karosseri
|
||
| Dører og seter | Passenger Van, 9 seter | 5 dør Hatchback, 5 seter |
| Dimensjoner | 5450 x 1999 x 1968 mm (L x W x H) | 4430 x 1860 x 1485 mm (174.4 x 73.2 x 58.5 i) |
| Vekt | 2493 kg uten last | |
| Bagasjeromsvolum | 1000 l | 435 l |
| Foran bagasjerom | 0 l | Ja |
|
Skjerm
|
||
| Diverse | 5.3" climate control screen | |
|
Komfort
|
||
| Diverse | ||
|
Sikkerhet
|
||
| Ekstra | ||
|
Diverse
|
||
| Pris | 660 000 kr | |