Denne duellen står mellom Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW og Jeep Recon AWD, to elektriske referanser med svært solide argumenter. Hvis lastekapasitet er et viktig kriterium for deg, kan du regne med 1000 l for Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW og EU: 858 l, 1866 l max for motstanderen.
Batteri og Rekkevidde : Når det gjelder energilagring, kan du forvente en kapasitet på 63.8 kWh usable hos Volkswagen, mot 100.5 kWh total hos Jeep.
Ytelse : Under panseret stiger effekten til 100 kW (136 PS) for Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW, mot firehjulsdrift 478 kW (650 hp) for modellen fra Jeep. Tidene for å nå 100 km/t ligger på 12.8 sec 0-100 km/h på den ene siden, og på 3.7 sec 0-100 km/h (3.6 sec 0-60 mph) på den andre.
Budsjett og Pris : Til slutt er det økonomiske aspektet ofte avgjørende: startprisen for Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW anslås til 660 000 kr, mens Jeep Recon AWD starter fra 737 000 kr.
| Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 100 kW Fjerne | Jeep Recon AWD Fjerne | |
|
|
|
|
Lansering
|
||
| Kunngjort | Mars 2025 | 2025 |
| Utgivelsesdato | Mars 2025 | 2026 |
|
Ytelse
|
||
| Effekt | 100 kW (136 PS) | Firehjulsdrift 478 kW (650 hp) |
| Dreiemoment | 415 Nm | 840 Nm (620 lb-ft) |
| Akselerasjon | 12.8 sec 0-100 km/h | 3.7 sec 0-100 km/h (3.6 sec 0-60 mph) |
| Toppfart | 112 km/h | |
|
Batteri
|
||
| Batterikapasitet | 63.8 kWh brukbar | 100.5 kWh total |
| Batteritype | Lithium-ion | Li-ion (400V type) |
| Rekkevidde | 245 km | 450 km WLTP (370 km EPA) |
| Forbruk | 260 Wh/km | |
| Varmepumpe | Ja | Ja |
|
Karosseri
|
||
| Dører og seter | Passenger Van, 9 seter | 5 dør SUV, 5 seter |
| Dimensjoner | 5450 x 1999 x 1968 mm (L x W x H) | 4785 x 1866 x 1877 mm (188.4 x 73.5 x 73.9 i) |
| Vekt | 2493 kg uten last | |
| Bagasjeromsvolum | 1000 l | EU: 858 l, 1866 l max |
| Foran bagasjerom | 0 l | 85 l |
|
Skjerm
|
||
| Diverse | ||
|
Komfort
|
||
| Diverse | ||
|
Sikkerhet
|
||
| Ekstra | ||
|
Diverse
|
||
| Pris | 660 000 kr | 737 000 kr |