Oppdag vår detaljerte sammenligning mellom Hyundai Ioniq 9 Performance og dens direkte rival, XPeng G9 Standard Range RWD. Hvis lastekapasitet er et viktig kriterium for deg, kan du regne med 620 l, 1323 l max for Hyundai Ioniq 9 Performance og 660 l, 1576 l max for motstanderen.
Batteri og Rekkevidde : Når det gjelder energilagring, kan du forvente en kapasitet på 110.3 kWh total hos Hyundai, mot 78.2 kWh total hos XPeng.
Ytelse : Mekanisk sett utvikler Hyundai Ioniq 9 Performance en effekt på firehjulsdrift 320 kW (435 hp), mot bakhjulsdrift 230 kW (313 hp) for XPeng G9 Standard Range RWD. Tidene for å nå 100 km/t ligger på 5.2 sec 0-100 km/h (4.9 sec 0-60 mph) på den ene siden, og på 6.4 sec 0-100 km/h på den andre. Deres respektive toppfart når 200 km/h (124 mph) og 200 km/h (124 mph).
Innebygd teknologi : Brukergrensesnittet domineres av en skjerm på 12" touchscreen i den første, mens den andre velger Two 15" touchscreens.
| Hyundai Ioniq 9 Performance Fjerne | XPeng G9 Standard Range RWD Fjerne | |
|
|
|
|
Lansering
|
||
| Kunngjort | November 2024 | Februar 2023 |
| Utgivelsesdato | Q1, 2025 | September 2023 |
|
Ytelse
|
||
| Effekt | Firehjulsdrift 320 kW (435 hp) | Bakhjulsdrift 230 kW (313 hp) |
| Dreiemoment | 700 Nm (516 lb-ft) | 430 Nm (317 lb-ft) |
| Akselerasjon | 5.2 sec 0-100 km/h (4.9 sec 0-60 mph) | 6.4 sec 0-100 km/h |
| Toppfart | 200 km/h (124 mph) | 200 km/h (124 mph) |
|
Batteri
|
||
| Batterikapasitet | 110.3 kWh total | 78.2 kWh total |
| Batteritype | Liquid-cooled Li-Ion NCM (800V type) | Liquid-cooled silicone-carbide battery (800V type) |
| Rekkevidde | ||
| Forbruk | ||
| Regenerativ bremsing | Ja | Ja |
| Varmepumpe | Ja | Ja |
| Lading hjemme | Type 2 11 kW | Type 2 |
| Ladestasjon | CCS, 10-80% i 24 min (med 350 kW charger) | CCS 300 kW max, 10-80% i 20 min |
| Ekstra | Kjøretøy til belastning (V2L) | Kjøretøy til belastning (V2L), 220V electrical outlet (2.2 KW max) |
|
Karosseri
|
||
| Dører og seter | 5 dør SUV, 6 seter | 5 dør SUV, 5 seter |
| Dimensjoner | 5060 x 1980 x 1790 mm (199.2 x 78.0 x 70.5 i) | 4891 x 1937 x 1670 mm (192.6 x 76.3 x 65.7 i) |
| Vekt | ||
| Hjulstørrelse | R19, R20, R21 | R19, R21 |
| Bagasjeromsvolum | 620 l, 1323 l max | 660 l, 1576 l max |
| Foran bagasjerom | 52 l | Ja |
| Andre | ||
|
Skjerm
|
||
| Senter skjerm | 12" Berøringsskjerm | To 15" Berøringsskjermer |
| Førerens display | 12" | 10.25" |
| Head-up display | Ja | Ja |
| Diverse | ||
|
Komfort
|
||
| Seter | Heated og ventilated front/bak seter med massage, swivel bak seter | Adjustable, Oppvarmede og ventilerte foran og bak seter |
| Tak | Panoramisk glass soltak, Tilt og skyv | Panoramisk glass soltak |
| Parkeringshjelp | Foran og bak sensorer, 360 kamera, front og reverseringskamera, Remote Smart Parking Assist | Foran og bak sensorer, 360 kamera, Ryggekamera, Automatisk parkeringsassistanse system |
| Konnektivitet | Trådløs Android Auto og Apple CarPlay | |
| Diverse | ||
|
Sikkerhet
|
||
| Airbags | side, front og bak, Inkluderer Hode-airbagsystem | front, side, bak, Hode-airbagsystem |
| Kjøreassistanse | front og corner radars, kameraer. Fremover/side/Reverse Parking Collision-Avoidance Assist, Autonomous Emergency Braking med Pedestrian og Cyclist Recognition, Blind Spot Collision-Avoidance Assist, bak Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist, Kjørefeltassistent 2, Safe Exit Assist, Fjernlysassistent, Intelligent Speed Limit Assist, Driver Attention Warning, Hands-On Detection | 2 LiDAR radars, 5 mmWave radars, 7 hi-res kameraer, 4 surround kameraer, 12 sensorer. Fremover/bak/Lateral Kollisjonsforebygging, Kjørefeltsentrering, Kjørefeltbytteassistent, Advarsel ved kjørefeltutgang, Køassistent, Nødbremsing med fotgjenger- og syklistovervåking, Fjernlysassistent, Advarsel om blindsonen, Advarsel om åpen dør |
| Autonom kjøring | ||
| Kollisjonstester | ||
| Ekstra | ||
|
Diverse
|
||
| Pris | 616 000 kr | |