Sammenlign Hyundai Ioniq 9 Performance vs Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 210 kW

Sammenligning og forskjeller mellom Hyundai Ioniq 9 Performance og Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 210 kW

I dag setter vi Hyundai Ioniq 9 Performance og Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 210 kW opp mot hverandre for å hjelpe deg med å få en bedre oversikt. Når det gjelder oppbevaring, tilbyr Hyundai Ioniq 9 Performance 620 l, 1323 l max i bagasjerommet, mens Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 210 kW tilbyr 1000 l, 5490 l max.

Batteri og Rekkevidde : Strømsystemet er basert på en batteripakke på 110.3 kWh total for modellen fra Hyundai, og 63.8 kWh usable for modellen fra Volkswagen.

Ytelse : Under panseret stiger effekten til firehjulsdrift 320 kW (435 hp) for Hyundai Ioniq 9 Performance, mot bakhjulsdrift 210 kW (286 hp) for modellen fra Volkswagen. På asfalten unnagjøres 0 til 100 km/t på 5.2 sec 0-100 km/h (4.9 sec 0-60 mph) av den første, og på 7.4 sec 0-100 km/h av den andre. Til slutt ligger toppfarten på henholdsvis 200 km/h (124 mph) og 150 km/h (93 mph).

Hyundai Ioniq 9 Performance
Fjerne
Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 210 kW
Fjerne
  Hyundai Ioniq 9 Performance Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 210 kW
Lansering
Kunngjort November 2024 2025
Utgivelsesdato Q1, 2025 2025
Ytelse
Effekt Firehjulsdrift 320 kW (435 hp) Bakhjulsdrift 210 kW (286 hp)
Dreiemoment 700 Nm (516 lb-ft) 415 Nm
Akselerasjon 5.2 sec 0-100 km/h (4.9 sec 0-60 mph) 7.4 sec 0-100 km/h
Toppfart 200 km/h (124 mph) 150 km/h (93 mph)
Batteri
Batterikapasitet 110.3 kWh total 63.8 kWh brukbar
Batteritype Liquid-cooled Li-Ion NCM (800V type) Lithium-ion NCM (400V type)
Rekkevidde 245 km
Forbruk 26.0 kWh/100 km
Regenerativ bremsing Ja Ja
Varmepumpe Ja Ja
Lading hjemme Type 2 11 kW Type 2 11 kW
Ladestasjon CCS, 10-80% i 24 min (med 350 kW charger) DC Fast Charge 125 kW
Ekstra Kjøretøy til belastning (V2L) CCS 125 kW max
Karosseri
Dører og seter 5 dør SUV, 6 seter 5 dør, Passenger Van, 9 seter
Dimensjoner 5060 x 1980 x 1790 mm (199.2 x 78.0 x 70.5 i) 5450 x 1999 x 1968 mm (214.6 x 78.7 x 77.5 i)
Vekt 2493 kg uten last
Hjulstørrelse R19, R20, R21
Bagasjeromsvolum 620 l, 1323 l max 1000 l, 5490 l max
Foran bagasjerom 52 l Nei
Andre
Skjerm
Senter skjerm 12" Berøringsskjerm
Førerens display 12"
Head-up display Ja
Diverse
Komfort
Seter Heated og ventilated front/bak seter med massage, swivel bak seter
Tak Panoramisk glass soltak, Tilt og skyv
Parkeringshjelp Foran og bak sensorer, 360 kamera, front og reverseringskamera, Remote Smart Parking Assist
Konnektivitet Trådløs Android Auto og Apple CarPlay
Diverse
Sikkerhet
Airbags side, front og bak, Inkluderer Hode-airbagsystem
Kjøreassistanse front og corner radars, kameraer. Fremover/side/Reverse Parking Collision-Avoidance Assist, Autonomous Emergency Braking med Pedestrian og Cyclist Recognition, Blind Spot Collision-Avoidance Assist, bak Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist, Kjørefeltassistent 2, Safe Exit Assist, Fjernlysassistent, Intelligent Speed Limit Assist, Driver Attention Warning, Hands-On Detection
Autonom kjøring
Kollisjonstester
Ekstra
Diverse
Pris 880 000 kr

Ofte Stilte Spørsmål : Hyundai Ioniq 9 Performance vs Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 210 kW

Du finner en batteripakke på 110.3 kWh total i Hyundai Ioniq 9 Performance, mens Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 210 kW er utstyrt med et batteri på 63.8 kWh usable.
Hyundai Ioniq 9 Performance kan nå 100 km/t på 5.2 sec 0-100 km/h (4.9 sec 0-60 mph) (med en effekt på firehjulsdrift 320 kW (435 hp)). På sin side utfører Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 210 kW denne øvelsen på 7.4 sec 0-100 km/h (med bakhjulsdrift 210 kW (286 hp)).
Hvis bagasjeplass er viktig for deg, tilbyr Hyundai Ioniq 9 Performance et bagasjeromsvolum på 620 l, 1323 l max, mens Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 210 kW tilbyr en plass på 1000 l, 5490 l max.