I dag setter vi Hyundai Ioniq 9 Performance og Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 160 kW opp mot hverandre for å hjelpe deg med å få en bedre oversikt. Hvis lastekapasitet er et viktig kriterium for deg, kan du regne med 620 l, 1323 l max for Hyundai Ioniq 9 Performance og 1000 l for motstanderen.
Batteri og Rekkevidde : Strømsystemet er basert på en batteripakke på 110.3 kWh total for modellen fra Hyundai, og 63.8 kWh usable for modellen fra Volkswagen.
Ytelse : Når det gjelder den elektriske motoren, yter modellen fra Hyundai firehjulsdrift 320 kW (435 hp), mens Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 160 kW tilbyr 160 kW (218 PS). På asfalten unnagjøres 0 til 100 km/t på 5.2 sec 0-100 km/h (4.9 sec 0-60 mph) av den første, og på 8.6 sec 0-100 km/h av den andre. Speedometerets nål topper ved 200 km/h (124 mph) for den første og ved 150 km/h for den andre.
| Hyundai Ioniq 9 Performance Fjerne | Volkswagen e-Caravelle L2 64 kWh 160 kW Fjerne | |
|
|
|
|
Lansering
|
||
| Kunngjort | November 2024 | Mars 2025 |
| Utgivelsesdato | Q1, 2025 | Mars 2025 |
|
Ytelse
|
||
| Effekt | Firehjulsdrift 320 kW (435 hp) | 160 kW (218 PS) |
| Dreiemoment | 700 Nm (516 lb-ft) | 415 Nm |
| Akselerasjon | 5.2 sec 0-100 km/h (4.9 sec 0-60 mph) | 8.6 sec 0-100 km/h |
| Toppfart | 200 km/h (124 mph) | 150 km/h |
|
Batteri
|
||
| Batterikapasitet | 110.3 kWh total | 63.8 kWh brukbar |
| Batteritype | Liquid-cooled Li-Ion NCM (800V type) | Lithium-ion |
| Rekkevidde | 245 km | |
| Forbruk | 260 Wh/km | |
| Varmepumpe | Ja | Ja |
|
Karosseri
|
||
| Dører og seter | 5 dør SUV, 6 seter | Passenger Van, 9 seter |
| Dimensjoner | 5060 x 1980 x 1790 mm (199.2 x 78.0 x 70.5 i) | 5450 x 1999 x 1968 mm (L x W x H) |
| Vekt | 2493 kg uten last | |
| Bagasjeromsvolum | 620 l, 1323 l max | 1000 l |
| Foran bagasjerom | 52 l | 0 l |
|
Skjerm
|
||
| Diverse | ||
|
Komfort
|
||
| Diverse | ||
|
Sikkerhet
|
||
| Ekstra | ||
|
Diverse
|
||
| Pris | 677 347 kr | |