Sammenlign Hyundai Ioniq 9 Performance vs VinFast VF3 RWD

Sammenligning og forskjeller mellom Hyundai Ioniq 9 Performance og VinFast VF3 RWD

Denne duellen står mellom Hyundai Ioniq 9 Performance og VinFast VF3 RWD, to elektriske referanser med svært solide argumenter. På den praktiske siden noterer vi et bagasjeromsvolum på 620 l, 1323 l max for den første, mot 36 l, 285 l max for dens rival.

Batteri og Rekkevidde : Strømsystemet er basert på en batteripakke på 110.3 kWh total for modellen fra Hyundai, og 18.6 kWh usable for modellen fra VinFast.

Ytelse : Under panseret stiger effekten til firehjulsdrift 320 kW (435 hp) for Hyundai Ioniq 9 Performance, mot bakhjulsdrift 29 kW (40 hp) for modellen fra VinFast. Under akselerasjon klarer Hyundai Ioniq 9 Performance 0-100 km/t på 5.2 sec 0-100 km/h (4.9 sec 0-60 mph), en øvelse som VinFast VF3 RWD utfører på 5.3s (0 - 50 km/h). Til slutt ligger toppfarten på henholdsvis 200 km/h (124 mph) og 100 km/h (62 mph).

Innebygd teknologi : Multimedieopplevelsen om bord er basert på en senterskjerm på 12" touchscreen i Hyundai Ioniq 9 Performance, mot et digitalt panel på 10" touchscreen i VinFast VF3 RWD.

Hyundai Ioniq 9 Performance
Fjerne
VinFast VF3 RWD
Fjerne
  Hyundai Ioniq 9 Performance VinFast VF3 RWD
Lansering
Kunngjort November 2024 September 2024
Utgivelsesdato Q1, 2025 Oktober 2024
Ytelse
Effekt Firehjulsdrift 320 kW (435 hp) Bakhjulsdrift 29 kW (40 hp)
Dreiemoment 700 Nm (516 lb-ft) 110 Nm (81 lb-ft)
Akselerasjon 5.2 sec 0-100 km/h (4.9 sec 0-60 mph) 5.3s (0 - 50 km/h)
Toppfart 200 km/h (124 mph) 100 km/h (62 mph)
Batteri
Batterikapasitet 110.3 kWh total 18.6 kWh brukbar
Batteritype Liquid-cooled Li-Ion NCM (800V type) Li-ion LFP battery
Rekkevidde 215 km
Forbruk 8.3 kWh/100 km
Regenerativ bremsing Ja Ja
Varmepumpe Ja Nei
Lading hjemme Type 2 11 kW Ja
Ladestasjon CCS, 10-80% i 24 min (med 350 kW charger) 10-70% i 36 min
Ekstra Kjøretøy til belastning (V2L)
Karosseri
Dører og seter 5 dør SUV, 6 seter 3 dør Hatchback, 4 seter
Dimensjoner 5060 x 1980 x 1790 mm (199.2 x 78.0 x 70.5 i) 3190 x 1679 x 1652 mm (125.6 x 66.1 x 65.0 i)
Vekt 857 kg uten last
Hjulstørrelse R19, R20, R21 R16
Bagasjeromsvolum 620 l, 1323 l max 36 l, 285 l max
Foran bagasjerom 52 l Nei
Andre
Skjerm
Senter skjerm 12" Berøringsskjerm 10" Berøringsskjerm
Førerens display 12" Nei
Head-up display Ja Nei
Diverse
Komfort
Seter Heated og ventilated front/bak seter med massage, swivel bak seter Nei heated seter
Tak Panoramisk glass soltak, Tilt og skyv Nei glass sunroof
Parkeringshjelp Foran og bak sensorer, 360 kamera, front og reverseringskamera, Remote Smart Parking Assist 2 bak sensorer, Ryggekamera, Parking Assist
Konnektivitet Trådløs Android Auto og Apple CarPlay
Diverse
Sikkerhet
Airbags side, front og bak, Inkluderer Hode-airbagsystem 1 front airbag
Kjøreassistanse front og corner radars, kameraer. Fremover/side/Reverse Parking Collision-Avoidance Assist, Autonomous Emergency Braking med Pedestrian og Cyclist Recognition, Blind Spot Collision-Avoidance Assist, bak Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist, Kjørefeltassistent 2, Safe Exit Assist, Fjernlysassistent, Intelligent Speed Limit Assist, Driver Attention Warning, Hands-On Detection Emergency Stop Signal, Traction control system, Hill-start assist control, Immobilizer
Autonom kjøring
Kollisjonstester
Ekstra
Diverse
Pris 275 000 kr

Ofte Stilte Spørsmål : Hyundai Ioniq 9 Performance vs VinFast VF3 RWD

Du finner en batteripakke på 110.3 kWh total i Hyundai Ioniq 9 Performance, mens VinFast VF3 RWD er utstyrt med et batteri på 18.6 kWh usable.
Hyundai Ioniq 9 Performance kan nå 100 km/t på 5.2 sec 0-100 km/h (4.9 sec 0-60 mph) (med en effekt på firehjulsdrift 320 kW (435 hp)). På sin side utfører VinFast VF3 RWD denne øvelsen på 5.3s (0 - 50 km/h) (med bakhjulsdrift 29 kW (40 hp)).
Hvis bagasjeplass er viktig for deg, tilbyr Hyundai Ioniq 9 Performance et bagasjeromsvolum på 620 l, 1323 l max, mens VinFast VF3 RWD tilbyr en plass på 36 l, 285 l max.