Sammenlign Hyundai Ioniq 9 Performance vs Renault Scenic E-Tech Comfort Range

Sammenligning og forskjeller mellom Hyundai Ioniq 9 Performance og Renault Scenic E-Tech Comfort Range

Denne duellen står mellom Hyundai Ioniq 9 Performance og Renault Scenic E-Tech Comfort Range, to elektriske referanser med svært solide argumenter. Når det gjelder oppbevaring, tilbyr Hyundai Ioniq 9 Performance 620 l, 1323 l max i bagasjerommet, mens Renault Scenic E-Tech Comfort Range tilbyr 545 l, 1670 l max.

Batteri og Rekkevidde : Når det gjelder energilagring, kan du forvente en kapasitet på 110.3 kWh total hos Hyundai, mot 60 kWh usable hos Renault.

Ytelse : Under panseret stiger effekten til firehjulsdrift 320 kW (435 hp) for Hyundai Ioniq 9 Performance, mot forhjulsdrift 125 kW (170 hp) for modellen fra Renault. Under akselerasjon klarer Hyundai Ioniq 9 Performance 0-100 km/t på 5.2 sec 0-100 km/h (4.9 sec 0-60 mph), en øvelse som Renault Scenic E-Tech Comfort Range utfører på 8.6 sec 0-100 km/h. Deres respektive toppfart når 200 km/h (124 mph) og 150 km/h (93 mph).

Innebygd teknologi : Når det gjelder infotainment, har Hyundai valgt en skjerm på 12" touchscreen, mot en skjerm på 12" touchscreen hos Renault.

Hyundai Ioniq 9 Performance
Fjerne
Renault Scenic E-Tech Comfort Range
Fjerne
  Hyundai Ioniq 9 Performance Renault Scenic E-Tech Comfort Range
Lansering
Kunngjort November 2024 September 2023
Utgivelsesdato Q1, 2025 Februar 2024
Ytelse
Effekt Firehjulsdrift 320 kW (435 hp) Forhjulsdrift 125 kW (170 hp)
Dreiemoment 700 Nm (516 lb-ft) 280 Nm (207 lb-ft)
Akselerasjon 5.2 sec 0-100 km/h (4.9 sec 0-60 mph) 8.6 sec 0-100 km/h
Toppfart 200 km/h (124 mph) 150 km/h (93 mph)
Batteri
Batterikapasitet 110.3 kWh total 60 kWh brukbar
Batteritype Liquid-cooled Li-Ion NCM (800V type) Liquid-cooled NMC battery (400V type)
Rekkevidde 430 km
Forbruk 14 kWh/100 km
Regenerativ bremsing Ja Ja
Varmepumpe Ja Ja
Lading hjemme Type 2 11 kW Type 2 7 kW, Type 2 22 kW, 15-80% i 1 hour 50 mins
Ladestasjon CCS, 10-80% i 24 min (med 350 kW charger) CCS 130 kW max, 15-80% i 32 mins
Ekstra Kjøretøy til belastning (V2L)
Karosseri
Dører og seter 5 dør SUV, 6 seter 5 dør crossover, 5 seter
Dimensjoner 5060 x 1980 x 1790 mm (199.2 x 78.0 x 70.5 i) 4470 x 1864 x 1571 mm (176.0 x 73.4 x 61.9 i)
Vekt 1847 kg uten last, 2340 kg brutto
Hjulstørrelse R19, R20, R21 R19, R20
Bagasjeromsvolum 620 l, 1323 l max 545 l, 1670 l max
Foran bagasjerom 52 l Nei
Andre
Skjerm
Senter skjerm 12" Berøringsskjerm 12" Berøringsskjerm
Førerens display 12" 12.3"
Head-up display Ja Nei
Diverse
Komfort
Seter Heated og ventilated front/bak seter med massage, swivel bak seter Oppvarmede foran seter, massage
Tak Panoramisk glass soltak, Tilt og skyv Panoramisk glass soltak
Parkeringshjelp Foran og bak sensorer, 360 kamera, front og reverseringskamera, Remote Smart Parking Assist front, side og bak sensorer, 360 kamera, Ryggekamera
Konnektivitet Trådløs Android Auto og Apple CarPlay Android Automotive OS
Diverse
Sikkerhet
Airbags side, front og bak, Inkluderer Hode-airbagsystem Frontairbags, side airbags (front & bak), senter airbag
Kjøreassistanse front og corner radars, kameraer. Fremover/side/Reverse Parking Collision-Avoidance Assist, Autonomous Emergency Braking med Pedestrian og Cyclist Recognition, Blind Spot Collision-Avoidance Assist, bak Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist, Kjørefeltassistent 2, Safe Exit Assist, Fjernlysassistent, Intelligent Speed Limit Assist, Driver Attention Warning, Hands-On Detection Aktiv førerassistent, Fjernlysassistent, Nødstyring av kjørefelt, Kjørefeltassistent, Advarsel ved kjørefeltutgang, Blind Sport Warning, bak Automatisk nødbremsing, Sikker utgang for passasjerer, Full automatisk parkering, Smart speil bak, Bak krysstrafikkvarsel med pedestrian og cyclist detection
Autonom kjøring
Kollisjonstester
Ekstra
Diverse
Pris 440 000 kr

Ofte Stilte Spørsmål : Hyundai Ioniq 9 Performance vs Renault Scenic E-Tech Comfort Range

Du finner en batteripakke på 110.3 kWh total i Hyundai Ioniq 9 Performance, mens Renault Scenic E-Tech Comfort Range er utstyrt med et batteri på 60 kWh usable.
Hyundai Ioniq 9 Performance kan nå 100 km/t på 5.2 sec 0-100 km/h (4.9 sec 0-60 mph) (med en effekt på firehjulsdrift 320 kW (435 hp)). På sin side utfører Renault Scenic E-Tech Comfort Range denne øvelsen på 8.6 sec 0-100 km/h (med forhjulsdrift 125 kW (170 hp)).
Hvis bagasjeplass er viktig for deg, tilbyr Hyundai Ioniq 9 Performance et bagasjeromsvolum på 620 l, 1323 l max, mens Renault Scenic E-Tech Comfort Range tilbyr en plass på 545 l, 1670 l max.