I dag setter vi Hyundai Ioniq 9 Performance og MG MG4 EV XPower opp mot hverandre for å hjelpe deg med å få en bedre oversikt. Når det gjelder oppbevaring, tilbyr Hyundai Ioniq 9 Performance 620 l, 1323 l max i bagasjerommet, mens MG MG4 EV XPower tilbyr 363 l, 1177 l max.
Batteri og Rekkevidde : Strømsystemet er basert på en batteripakke på 110.3 kWh total for modellen fra Hyundai, og 61.7 kWh usable, 64 kWh total for modellen fra MG.
Ytelse : Under panseret stiger effekten til firehjulsdrift 320 kW (435 hp) for Hyundai Ioniq 9 Performance, mot firehjulsdrift 320 kW (435 hp) for modellen fra MG. Tidene for å nå 100 km/t ligger på 5.2 sec 0-100 km/h (4.9 sec 0-60 mph) på den ene siden, og på 3.8 sec 0-100 km/h på den andre. Speedometerets nål topper ved 200 km/h (124 mph) for den første og ved 200 km/h (124 mph) for den andre.
Innebygd teknologi : Brukergrensesnittet domineres av en skjerm på 12" touchscreen i den første, mens den andre velger 10.3" touchscreen.
| Hyundai Ioniq 9 Performance Fjerne | MG MG4 EV XPower Fjerne | |
|
|
|
|
Lansering
|
||
| Kunngjort | November 2024 | Juli 2023 |
| Utgivelsesdato | Q1, 2025 | August 2023 |
|
Ytelse
|
||
| Effekt | Firehjulsdrift 320 kW (435 hp) | Firehjulsdrift 320 kW (435 hp) |
| Dreiemoment | 700 Nm (516 lb-ft) | 600 Nm (443 lb-ft) |
| Akselerasjon | 5.2 sec 0-100 km/h (4.9 sec 0-60 mph) | 3.8 sec 0-100 km/h |
| Toppfart | 200 km/h (124 mph) | 200 km/h (124 mph) |
|
Batteri
|
||
| Batterikapasitet | 110.3 kWh total | 61.7 kWh brukbar, 64 kWh total |
| Batteritype | Liquid-cooled Li-Ion NCM (800V type) | Water-cooled Li-NMC 400V |
| Rekkevidde | 385 km | |
| Forbruk | 18.7 kWh/100 km | |
| Regenerativ bremsing | Ja | Ja |
| Varmepumpe | Ja | Ja |
| Lading hjemme | Type 2 11 kW | Type 2 6.6 kW |
| Ladestasjon | CCS, 10-80% i 24 min (med 350 kW charger) | CCS 140 kW |
| Ekstra | Kjøretøy til belastning (V2L) | Kjøretøy til belastning (V2L), Battery thermal pre-conditioning |
|
Karosseri
|
||
| Dører og seter | 5 dør SUV, 6 seter | 5 dør Hatchback, 5 seter |
| Dimensjoner | 5060 x 1980 x 1790 mm (199.2 x 78.0 x 70.5 i) | 4287 x 1836 x 1516 mm (168.8 x 72.3 x 59.7 i) |
| Vekt | 1878 kg uten last, 2261 kg brutto | |
| Hjulstørrelse | R19, R20, R21 | R17 |
| Bagasjeromsvolum | 620 l, 1323 l max | 363 l, 1177 l max |
| Foran bagasjerom | 52 l | Nei |
| Andre | ||
|
Skjerm
|
||
| Senter skjerm | 12" Berøringsskjerm | 10.3" Berøringsskjerm |
| Førerens display | 12" | 7" |
| Head-up display | Ja | Nei |
| Diverse | ||
|
Komfort
|
||
| Seter | Heated og ventilated front/bak seter med massage, swivel bak seter | Oppvarmede foran seter |
| Tak | Panoramisk glass soltak, Tilt og skyv | Panoramisk glasstak |
| Parkeringshjelp | Foran og bak sensorer, 360 kamera, front og reverseringskamera, Remote Smart Parking Assist | Foran og bak sensorer, 360 kamera, Ryggekamera |
| Konnektivitet | Trådløs Android Auto og Apple CarPlay | Android Auto og Apple CarPlay |
| Diverse | ||
|
Sikkerhet
|
||
| Airbags | side, front og bak, Inkluderer Hode-airbagsystem | front, side, bak, Hode-airbagsystem |
| Kjøreassistanse | front og corner radars, kameraer. Fremover/side/Reverse Parking Collision-Avoidance Assist, Autonomous Emergency Braking med Pedestrian og Cyclist Recognition, Blind Spot Collision-Avoidance Assist, bak Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist, Kjørefeltassistent 2, Safe Exit Assist, Fjernlysassistent, Intelligent Speed Limit Assist, Driver Attention Warning, Hands-On Detection | front Radar, 4 kameraer. Active Emergency Braking med Pedestrian og Bicycle Detection, Lane Keep Assist med Advarsel ved kjørefeltutgang System, Køassistent, Trafikkskiltgjenkjenning, Fjernlysassistent, Varsel om føreroppmerksomhet, Blindsonedeteksjon, Kjørefeltbytteassistent, Bak krysstrafikkvarsel, dør Opening Warning, |
| Autonom kjøring | ||
| Kollisjonstester | 5 stars | |
| Ekstra | ||
|
Diverse
|
||
| Pris | 517 000 kr | |