Oppdag vår detaljerte sammenligning mellom Hyundai Ioniq 9 Performance og dens direkte rival, Jaguar I-Pace EV400. Når det gjelder oppbevaring, tilbyr Hyundai Ioniq 9 Performance 620 l, 1323 l max i bagasjerommet, mens Jaguar I-Pace EV400 tilbyr 505 l, 1163 l max.
Batteri og Rekkevidde : Strømsystemet er basert på en batteripakke på 110.3 kWh total for modellen fra Hyundai, og 84.7 kWh usable, 90 kWh total for modellen fra Jaguar.
Ytelse : Mekanisk sett utvikler Hyundai Ioniq 9 Performance en effekt på firehjulsdrift 320 kW (435 hp), mot firehjulsdrift 294 kW (400 hp) for Jaguar I-Pace EV400. Under akselerasjon klarer Hyundai Ioniq 9 Performance 0-100 km/t på 5.2 sec 0-100 km/h (4.9 sec 0-60 mph), en øvelse som Jaguar I-Pace EV400 utfører på 4.8 sec 0-100 km/h (4.5 sec 0-60 mph). Til slutt ligger toppfarten på henholdsvis 200 km/h (124 mph) og 200 km/h (124 mph).
Innebygd teknologi : Multimedieopplevelsen om bord er basert på en senterskjerm på 12" touchscreen i Hyundai Ioniq 9 Performance, mot et digitalt panel på 5.5" and 10" touchscreens i Jaguar I-Pace EV400.
| Hyundai Ioniq 9 Performance Fjerne | Jaguar I-Pace EV400 Fjerne | |
|
|
|
|
Lansering
|
||
| Kunngjort | November 2024 | Januar 2023 |
| Utgivelsesdato | Q1, 2025 | Januar 2023 |
|
Ytelse
|
||
| Effekt | Firehjulsdrift 320 kW (435 hp) | Firehjulsdrift 294 kW (400 hp) |
| Dreiemoment | 700 Nm (516 lb-ft) | 696 Nm (513 lb-ft) |
| Akselerasjon | 5.2 sec 0-100 km/h (4.9 sec 0-60 mph) | 4.8 sec 0-100 km/h (4.5 sec 0-60 mph) |
| Toppfart | 200 km/h (124 mph) | 200 km/h (124 mph) |
|
Batteri
|
||
| Batterikapasitet | 110.3 kWh total | 84.7 kWh brukbar, 90 kWh total |
| Batteritype | Liquid-cooled Li-Ion NCM (800V type) | Liquid-cooled Li-ion 390V |
| Rekkevidde | 460 km | |
| Forbruk | 22.5 kWh/100 km | |
| Regenerativ bremsing | Ja | Ja |
| Varmepumpe | Ja | Ja |
| Lading hjemme | Type 2 11 kW | Type 2 11 kW, 0-100% i 8 timer 30 min, Type 2 7 kW, 0-100% i 13 timer |
| Ladestasjon | CCS, 10-80% i 24 min (med 350 kW charger) | CCS 100 kW max |
| Ekstra | Kjøretøy til belastning (V2L) | |
|
Karosseri
|
||
| Dører og seter | 5 dør SUV, 6 seter | 5 dør SUV, 5 seter |
| Dimensjoner | 5060 x 1980 x 1790 mm (199.2 x 78.0 x 70.5 i) | 4682 x 2011 x 1566 mm (184.3 x 79.2 x 61.7 i) |
| Vekt | 2226 kg uten last, 2670 kg brutto | |
| Hjulstørrelse | R19, R20, R21 | R18, R19, R20, R22 |
| Bagasjeromsvolum | 620 l, 1323 l max | 505 l, 1163 l max |
| Foran bagasjerom | 52 l | Nei |
| Andre | ||
|
Skjerm
|
||
| Senter skjerm | 12" Berøringsskjerm | 5.5" og 10" Berøringsskjermer |
| Førerens display | 12" | 12.3" |
| Head-up display | Ja | Ja, projeksjonstype |
| Diverse | ||
|
Komfort
|
||
| Seter | Heated og ventilated front/bak seter med massage, swivel bak seter | Oppvarmede og kjølte foran seter, heated outer bak seter |
| Tak | Panoramisk glass soltak, Tilt og skyv | Panoramisk glasstak, Fast |
| Parkeringshjelp | Foran og bak sensorer, 360 kamera, front og reverseringskamera, Remote Smart Parking Assist | Foran og bak sensorer, 360 kamera, Ryggekamera |
| Konnektivitet | Trådløs Android Auto og Apple CarPlay | Trådløs Android Auto og Apple CarPlay |
| Diverse | ||
|
Sikkerhet
|
||
| Airbags | side, front og bak, Inkluderer Hode-airbagsystem | 6 airbags: side airbags, front og bak; Hode-airbagsystem |
| Kjøreassistanse | front og corner radars, kameraer. Fremover/side/Reverse Parking Collision-Avoidance Assist, Autonomous Emergency Braking med Pedestrian og Cyclist Recognition, Blind Spot Collision-Avoidance Assist, bak Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist, Kjørefeltassistent 2, Safe Exit Assist, Fjernlysassistent, Intelligent Speed Limit Assist, Driver Attention Warning, Hands-On Detection | front Radar og camera. Emergency Brake Assist, Emergency Braking, Driver Condition Monitor, Lane Keep Assist, Trafikkskiltgjenkjenning, Blindsonesassistent, bak Traffic Monitor, Clear Exit Monitor, bak Collision Monitor |
| Autonom kjøring | ||
| Kollisjonstester | ||
| Ekstra | ||
|
Diverse
|
||
| Pris | 880 000 kr | |