Sammenlign BYD Seal U Comfort vs Toyota C HR Plus Style Premium 2026

Sammenligning og forskjeller mellom BYD Seal U Comfort og Toyota C HR Plus Style Premium 2026

I dag setter vi BYD Seal U Comfort og Toyota C HR Plus Style Premium 2026 opp mot hverandre for å hjelpe deg med å få en bedre oversikt. Når det gjelder størrelse, viser BYD Seal U Comfort en vekt på 2020 kg unladen, 2430 kg gross på vekten, mot 2010 kg unladen, 2560 kg gross for Toyota C HR Plus Style Premium 2026. På den praktiske siden noterer vi et bagasjeromsvolum på 552 l, 1440 l max for den første, mot 416 l for dens rival.

Batteri og Rekkevidde : Strømsystemet er basert på en batteripakke på 71.8 kWh total for modellen fra BYD, og 77 kWh total for modellen fra Toyota.

Ytelse : Når det gjelder den elektriske motoren, yter modellen fra BYD forhjulsdrift 160 kW (218 hp), mens Toyota C HR Plus Style Premium 2026 tilbyr firehjulsdrift 252 kW (343 hp). Tidene for å nå 100 km/t ligger på 9.3 sec 0-100 km/h på den ene siden, og på 5.2 sec 0-100 km/h på den andre. Speedometerets nål topper ved 175 km/h (109 mph) for den første og ved 180 km/h (112 mph) for den andre.

Innebygd teknologi : Når det gjelder infotainment, har BYD valgt en skjerm på 12.8" or 15.6" rotating touchscreen, mot en skjerm på 14" touchscreen hos Toyota.

Budsjett og Pris : La oss snakke om lommeboken: forvent et budsjett på rundt 473 000 kr for BYD Seal U Comfort, mot en basispris på 550 000 kr for Toyota C HR Plus Style Premium 2026.

BYD Seal U Comfort
Fjerne
Toyota C HR Plus Style Premium 2026
Fjerne
  BYD Seal U Comfort Toyota C HR Plus Style Premium 2026
Lansering
Kunngjort Januar 2024 2026
Utgivelsesdato Februar 2024 April 2026
Ytelse
Effekt Forhjulsdrift 160 kW (218 hp) Firehjulsdrift 252 kW (343 hp)
Dreiemoment 310 Nm (229 lb-ft)
Akselerasjon 9.3 sec 0-100 km/h 5.2 sec 0-100 km/h
Toppfart 175 km/h (109 mph) 180 km/h (112 mph)
Batteri
Batterikapasitet 71.8 kWh total 77 kWh total
Batteritype Liquid-cooled Li-ion LFP battery (800V type) Liquid-cooled Li-ion (400V type)
Rekkevidde 420 km 501 km
Forbruk 19.9 kWh/100 km 15.7 kWh/100 km
Regenerativ bremsing Ja Ja
Varmepumpe Ja Ja
Lading hjemme Type 2 11 kW, 0-100% i 7.5 timer Type 2 11 kW; 10-80% i 4 h 48 m --- Type 2 22 kW; 20-80% i 2 h 12 min
Ladestasjon CCS 115 kW, 30-80% i 27 min, 10-80% i 42 min CCS 150 kW max, 10-80% i 28 min
Ekstra Kjøretøy til belastning (V2L) - 3 kW max
Karosseri
Dører og seter 5 dør SUV, 5 seter 5 dør SUV, 5 seter
Dimensjoner 4785 x 1890 x 1668 mm (188.4 x 74.4 x 65.7 i) 4530 x 1870 x 1595 mm (178.3 x 73.6 x 62.8 i)
Vekt 2020 kg uten last, 2430 kg brutto 2010 kg uten last, 2560 kg brutto
Hjulstørrelse R19 R18, R20
Bagasjeromsvolum 552 l, 1440 l max 416 l
Foran bagasjerom Nei Nei
Andre
Skjerm
Senter skjerm 12.8" eller 15.6" rotating Berøringsskjerm 14" Berøringsskjerm
Førerens display 12.3" 7"
Head-up display Ja Nei
Diverse
Komfort
Seter Oppvarmede og ventilerte foran seter Oppvarmede og ventilerte foran seter, Oppvarmede bakseter
Tak Panoramisk glasstak, Tilt og skyv Panoramisk glasstak med power shade
Parkeringshjelp Foran og bak sensorer, 360 kamera, Ryggekamera Foran og bak sensorer, 360 kamera, Ryggekamera, advanced park
Konnektivitet Android Auto og Apple CarPlay Trådløs Android Auto og Wireless Apple CarPlay
Diverse
Sikkerhet
Airbags front, side, bak, Hode-airbagsystem, kneairbags for førersetene front, side, bak, Hode-airbagsystem
Kjøreassistanse 4 radars, 1 camera, 12 sensorer. Advarsel om blindsonen, Fjernlysassistent, Advarsel ved kjørefeltutgang, Nødassistent for kjørefeltbevaring, front/Bak krysstrafikkvarsel, front/bak Cross Traffic Brake, Trafikkskiltgjenkjenning, Automatisk nødbremsing System, Advarsel om åpen dør, Fremover/Bak kollisjonsvarsling EyeSight Førerassistanse, Emergency Steering/Stop Assist, Automatisk pre-kollisjonsbremsing, Kjørefeltbytteassistent, Forhindring av kjørefeltutgang, Lane Tracing Assist, Bak krysstrafikkvarsling, Automatisk reversbremsing, Intersection Collision Avoidance Support, Blind Spot Monitor, Safe Exit Assist
Autonom kjøring
Kollisjonstester 5 stars
Ekstra
Diverse
Pris 473 000 kr 550 000 kr

Ofte Stilte Spørsmål : BYD Seal U Comfort vs Toyota C HR Plus Style Premium 2026

Du finner en batteripakke på 71.8 kWh total i BYD Seal U Comfort, mens Toyota C HR Plus Style Premium 2026 er utstyrt med et batteri på 77 kWh total.
BYD Seal U Comfort kan nå 100 km/t på 9.3 sec 0-100 km/h (med en effekt på forhjulsdrift 160 kW (218 hp)). På sin side utfører Toyota C HR Plus Style Premium 2026 denne øvelsen på 5.2 sec 0-100 km/h (med firehjulsdrift 252 kW (343 hp)).
Hvis bagasjeplass er viktig for deg, tilbyr BYD Seal U Comfort et bagasjeromsvolum på 552 l, 1440 l max, mens Toyota C HR Plus Style Premium 2026 tilbyr en plass på 416 l.
BYD Seal U Comfort tilbys til en startpris rundt 473 000 kr. Motsatt starter basisprisen for Toyota C HR Plus Style Premium 2026 rundt 550 000 kr.