Sammenlign BYD Seal U Comfort vs Renault Scenic E-Tech Comfort Range

Sammenligning og forskjeller mellom BYD Seal U Comfort og Renault Scenic E-Tech Comfort Range

Oppdag vår detaljerte sammenligning mellom BYD Seal U Comfort og dens direkte rival, Renault Scenic E-Tech Comfort Range. Når det gjelder masse, veier modellen fra BYD 2020 kg unladen, 2430 kg gross, mens den fra Renault lander på 1847 kg unladen, 2340 kg gross. På den praktiske siden noterer vi et bagasjeromsvolum på 552 l, 1440 l max for den første, mot 545 l, 1670 l max for dens rival.

Batteri og Rekkevidde : Strømsystemet er basert på en batteripakke på 71.8 kWh total for modellen fra BYD, og 60 kWh usable for modellen fra Renault.

Ytelse : Under panseret stiger effekten til forhjulsdrift 160 kW (218 hp) for BYD Seal U Comfort, mot forhjulsdrift 125 kW (170 hp) for modellen fra Renault. Under akselerasjon klarer BYD Seal U Comfort 0-100 km/t på 9.3 sec 0-100 km/h, en øvelse som Renault Scenic E-Tech Comfort Range utfører på 8.6 sec 0-100 km/h. Til slutt ligger toppfarten på henholdsvis 175 km/h (109 mph) og 150 km/h (93 mph).

Innebygd teknologi : Multimedieopplevelsen om bord er basert på en senterskjerm på 12.8" or 15.6" rotating touchscreen i BYD Seal U Comfort, mot et digitalt panel på 12" touchscreen i Renault Scenic E-Tech Comfort Range.

Budsjett og Pris : La oss snakke om lommeboken: forvent et budsjett på rundt 473 000 kr for BYD Seal U Comfort, mot en basispris på 440 000 kr for Renault Scenic E-Tech Comfort Range.

BYD Seal U Comfort
Fjerne
Renault Scenic E-Tech Comfort Range
Fjerne
  BYD Seal U Comfort Renault Scenic E-Tech Comfort Range
Lansering
Kunngjort Januar 2024 September 2023
Utgivelsesdato Februar 2024 Februar 2024
Ytelse
Effekt Forhjulsdrift 160 kW (218 hp) Forhjulsdrift 125 kW (170 hp)
Dreiemoment 310 Nm (229 lb-ft) 280 Nm (207 lb-ft)
Akselerasjon 9.3 sec 0-100 km/h 8.6 sec 0-100 km/h
Toppfart 175 km/h (109 mph) 150 km/h (93 mph)
Batteri
Batterikapasitet 71.8 kWh total 60 kWh brukbar
Batteritype Liquid-cooled Li-ion LFP battery (800V type) Liquid-cooled NMC battery (400V type)
Rekkevidde 420 km 430 km
Forbruk 19.9 kWh/100 km 14 kWh/100 km
Regenerativ bremsing Ja Ja
Varmepumpe Ja Ja
Lading hjemme Type 2 11 kW, 0-100% i 7.5 timer Type 2 7 kW, Type 2 22 kW, 15-80% i 1 hour 50 mins
Ladestasjon CCS 115 kW, 30-80% i 27 min, 10-80% i 42 min CCS 130 kW max, 15-80% i 32 mins
Ekstra Kjøretøy til belastning (V2L) - 3 kW max
Karosseri
Dører og seter 5 dør SUV, 5 seter 5 dør crossover, 5 seter
Dimensjoner 4785 x 1890 x 1668 mm (188.4 x 74.4 x 65.7 i) 4470 x 1864 x 1571 mm (176.0 x 73.4 x 61.9 i)
Vekt 2020 kg uten last, 2430 kg brutto 1847 kg uten last, 2340 kg brutto
Hjulstørrelse R19 R19, R20
Bagasjeromsvolum 552 l, 1440 l max 545 l, 1670 l max
Foran bagasjerom Nei Nei
Andre
Skjerm
Senter skjerm 12.8" eller 15.6" rotating Berøringsskjerm 12" Berøringsskjerm
Førerens display 12.3" 12.3"
Head-up display Ja Nei
Diverse
Komfort
Seter Oppvarmede og ventilerte foran seter Oppvarmede foran seter, massage
Tak Panoramisk glasstak, Tilt og skyv Panoramisk glass soltak
Parkeringshjelp Foran og bak sensorer, 360 kamera, Ryggekamera front, side og bak sensorer, 360 kamera, Ryggekamera
Konnektivitet Android Auto og Apple CarPlay Android Automotive OS
Diverse
Sikkerhet
Airbags front, side, bak, Hode-airbagsystem, kneairbags for førersetene Frontairbags, side airbags (front & bak), senter airbag
Kjøreassistanse 4 radars, 1 camera, 12 sensorer. Advarsel om blindsonen, Fjernlysassistent, Advarsel ved kjørefeltutgang, Nødassistent for kjørefeltbevaring, front/Bak krysstrafikkvarsel, front/bak Cross Traffic Brake, Trafikkskiltgjenkjenning, Automatisk nødbremsing System, Advarsel om åpen dør, Fremover/Bak kollisjonsvarsling Aktiv førerassistent, Fjernlysassistent, Nødstyring av kjørefelt, Kjørefeltassistent, Advarsel ved kjørefeltutgang, Blind Sport Warning, bak Automatisk nødbremsing, Sikker utgang for passasjerer, Full automatisk parkering, Smart speil bak, Bak krysstrafikkvarsel med pedestrian og cyclist detection
Autonom kjøring
Kollisjonstester 5 stars
Ekstra
Diverse
Pris 473 000 kr 440 000 kr

Ofte Stilte Spørsmål : BYD Seal U Comfort vs Renault Scenic E-Tech Comfort Range

Du finner en batteripakke på 71.8 kWh total i BYD Seal U Comfort, mens Renault Scenic E-Tech Comfort Range er utstyrt med et batteri på 60 kWh usable.
BYD Seal U Comfort kan nå 100 km/t på 9.3 sec 0-100 km/h (med en effekt på forhjulsdrift 160 kW (218 hp)). På sin side utfører Renault Scenic E-Tech Comfort Range denne øvelsen på 8.6 sec 0-100 km/h (med forhjulsdrift 125 kW (170 hp)).
Hvis bagasjeplass er viktig for deg, tilbyr BYD Seal U Comfort et bagasjeromsvolum på 552 l, 1440 l max, mens Renault Scenic E-Tech Comfort Range tilbyr en plass på 545 l, 1670 l max.
BYD Seal U Comfort tilbys til en startpris rundt 473 000 kr. Motsatt starter basisprisen for Renault Scenic E-Tech Comfort Range rundt 440 000 kr.