Sammenlign BYD Seal U Comfort vs Nio ET5 Touring Standard Range

Sammenligning og forskjeller mellom BYD Seal U Comfort og Nio ET5 Touring Standard Range

I dag setter vi BYD Seal U Comfort og Nio ET5 Touring Standard Range opp mot hverandre for å hjelpe deg med å få en bedre oversikt. Når det gjelder masse, veier modellen fra BYD 2020 kg unladen, 2430 kg gross, mens den fra Nio lander på 2265 kg unladen, 2730 kg gross. På den praktiske siden noterer vi et bagasjeromsvolum på 552 l, 1440 l max for den første, mot 450 l, 1300 l max for dens rival.

Batteri og Rekkevidde : Strømsystemet er basert på en batteripakke på 71.8 kWh total for modellen fra BYD, og 70.7 kWh usable, 75 kWh total for modellen fra Nio.

Ytelse : Mekanisk sett utvikler BYD Seal U Comfort en effekt på forhjulsdrift 160 kW (218 hp), mot firehjulsdrift 360 kW (489 hp) for Nio ET5 Touring Standard Range. På asfalten unnagjøres 0 til 100 km/t på 9.3 sec 0-100 km/h av den første, og på 4 sec 0-100 km/h av den andre. Speedometerets nål topper ved 175 km/h (109 mph) for den første og ved 200 km/h (124 mph) for den andre.

Innebygd teknologi : Når det gjelder infotainment, har BYD valgt en skjerm på 12.8" or 15.6" rotating touchscreen, mot en skjerm på 12.8" AMOLED touchscreen hos Nio.

Budsjett og Pris : Når det gjelder budsjettet, starter BYD Seal U Comfort rundt 473 000 kr. Til sammenligning ligger startprisen for Nio ET5 Touring Standard Range på 638 000 kr.

BYD Seal U Comfort
Fjerne
Nio ET5 Touring Standard Range
Fjerne
  BYD Seal U Comfort Nio ET5 Touring Standard Range
Lansering
Kunngjort Januar 2024 Juni 2023
Utgivelsesdato Februar 2024 Oktober 2023
Ytelse
Effekt Forhjulsdrift 160 kW (218 hp) Firehjulsdrift 360 kW (489 hp)
Dreiemoment 310 Nm (229 lb-ft) 700 Nm (516 lb-ft)
Akselerasjon 9.3 sec 0-100 km/h 4 sec 0-100 km/h
Toppfart 175 km/h (109 mph) 200 km/h (124 mph)
Batteri
Batterikapasitet 71.8 kWh total 70.7 kWh brukbar, 75 kWh total
Batteritype Liquid-cooled Li-ion LFP battery (800V type) Li-ion LFP & NCM (400V type)
Rekkevidde 420 km 435 km
Forbruk 19.9 kWh/100 km 16.2 kWh/100 km
Regenerativ bremsing Ja Ja
Varmepumpe Ja Ja
Lading hjemme Type 2 11 kW, 0-100% i 7.5 timer Type 2 11 kW
Ladestasjon CCS 115 kW, 30-80% i 27 min, 10-80% i 42 min CCS 140 kW
Ekstra Kjøretøy til belastning (V2L) - 3 kW max
Karosseri
Dører og seter 5 dør SUV, 5 seter 5 dør touring, 5 seter
Dimensjoner 4785 x 1890 x 1668 mm (188.4 x 74.4 x 65.7 i) 4790 x 1960 x 1499 mm (188.6 x 77.2 x 59.0 i)
Vekt 2020 kg uten last, 2430 kg brutto 2265 kg uten last, 2730 kg brutto
Hjulstørrelse R19 R19, R20
Bagasjeromsvolum 552 l, 1440 l max 450 l, 1300 l max
Foran bagasjerom Nei Nei
Andre
Skjerm
Senter skjerm 12.8" eller 15.6" rotating Berøringsskjerm 12.8" AMOLED Berøringsskjerm
Førerens display 12.3" 10.2"
Head-up display Ja Nei
Diverse
Komfort
Seter Oppvarmede og ventilerte foran seter Oppvarmede og ventilerte foran seter, massage
Tak Panoramisk glasstak, Tilt og skyv Panoramisk glass soltak, Fast
Parkeringshjelp Foran og bak sensorer, 360 kamera, Ryggekamera Foran og bak sensorer, 360 kamera, Ryggekamera, Automatisk parkeringsassistent
Konnektivitet Android Auto og Apple CarPlay
Diverse
Sikkerhet
Airbags front, side, bak, Hode-airbagsystem, kneairbags for førersetene 7 airbags: front, senter, side, bak, Hode-airbagsystem
Kjøreassistanse 4 radars, 1 camera, 12 sensorer. Advarsel om blindsonen, Fjernlysassistent, Advarsel ved kjørefeltutgang, Nødassistent for kjørefeltbevaring, front/Bak krysstrafikkvarsel, front/bak Cross Traffic Brake, Trafikkskiltgjenkjenning, Automatisk nødbremsing System, Advarsel om åpen dør, Fremover/Bak kollisjonsvarsling 33 sensor units: 500m long range front LiDAR, 5 mmWave radars, 7 8MP kameraer, 4 3MP kameraer, 12 sensorer, 2 high-precision positioning units. High Beam Control, Varsel om kollisjon fremover, Automatisk nødbremsing, Trafikkskiltgjenkjenning, Lane Change Warning, Advarsel ved kjørefeltutgang, Advarsel om blindsonen, Bak krysstrafikkvarsel med pedestrian og cyclist detection, Fatigue Driving monitoring, side opening warning
Autonom kjøring
Kollisjonstester 5 stars 5 stars
Ekstra 32000 Nm/degree torsional stiffness
Diverse
Pris 473 000 kr 638 000 kr

Ofte Stilte Spørsmål : BYD Seal U Comfort vs Nio ET5 Touring Standard Range

Du finner en batteripakke på 71.8 kWh total i BYD Seal U Comfort, mens Nio ET5 Touring Standard Range er utstyrt med et batteri på 70.7 kWh usable, 75 kWh total.
BYD Seal U Comfort kan nå 100 km/t på 9.3 sec 0-100 km/h (med en effekt på forhjulsdrift 160 kW (218 hp)). På sin side utfører Nio ET5 Touring Standard Range denne øvelsen på 4 sec 0-100 km/h (med firehjulsdrift 360 kW (489 hp)).
Hvis bagasjeplass er viktig for deg, tilbyr BYD Seal U Comfort et bagasjeromsvolum på 552 l, 1440 l max, mens Nio ET5 Touring Standard Range tilbyr en plass på 450 l, 1300 l max.
BYD Seal U Comfort tilbys til en startpris rundt 473 000 kr. Motsatt starter basisprisen for Nio ET5 Touring Standard Range rundt 638 000 kr.